Dla publiczności

Serdecznie zapraszamy na międzynarodowe zawody jeździeckie i rodzinny piknik z końmi.

 

Od 28 do 30 września na terenie ośrodka jeździeckiego Pałac Baborówko odbędzie się Baborówko Horse Sale Show – wydarzenie, które łączy ze sobą sportową rywalizację w ramach Finału Pucharu Polski WKKW oraz trzecią edycję aukcji koni sportowych.

 

Zachęcamy do kibicowania najlepszym polskim i zagranicznym zawodnikom oraz do wspólnego spędzenia czasu, oglądając jeździeckie pokazy i biorąc udział w atrakcjach. Dla najmłodszych kibiców w sobotę i niedzielę czekać będzie Strefa Dziecka oraz stoiska pełne zabaw edukacyjnych i artystycznych. Wszyscy odwiedzający nasze wydarzenie będą mogli spróbować jazdy konnej, a także skorzystać z szerokiej oferty stoisk gastronomicznych oraz wystawienniczych z produktami regionalnymi i rękodzielnictwem.

 

 

 

Co to jest WKKW?

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) nazywany jest koroną sportów jeździeckich. Obejmuje on wszystkie aspekty sztuki hippicznej: kontakt z naturą, wytrzymałość, precyzję, zwinność i technikę skoku. WKKW składa się z trzech prób:

 

- próba ujeżdżenia jest sprawdzianem posłuszeństwa – na czworoboku o wymiarach 20m x 60m, jeździec i koń mają do wykonania określoną liczbę ruchów i elementów,

 

- próba terenowa polega na pokonywaniu stałych przeszkód na urozmaiconym terenie. Koń wraz z zawodnikiem musi pokonać ponad dwadzieścia przeszkód, m.in. skoki nad bardzo wąskimi przedmiotami, wielkimi kłodami oraz duże zeskoki w dół – także do wody.

 

- ostatnim sprawdzianem jest konkurs skoków przez przeszkody. Zadanie jest o tyle trudne, że dzień wcześniej jeźdźcy i konie pokonali ciężki test terenowy, a teraz, gdy zmęczenie daje o sobie znać, muszą pokonać szereg przeszkód parkurowych, które przy delikatnym puknięciu końskich nóg spadają na ziemię, obarczając dodatkowymi punktami daną parę. W zawodach zwycięża para, która zdobędzie najmniej punktów karnych we wszystkich trzech próbach.

 

Mapa zawodów

 

mapa publicznosc 2018

Pobierz/powiększ mapę

 

Dojazd

 

Baborówko położone jest w sercu Wielkopolski, w sąsiedztwie Szamotuł (5km) i w bliskiej odległości od stolicy województwa - Poznania (30km) oraz 220 km od Berlina.

 

Dojazd od strony Poznania – drogą wojewódzką nr 184 do miejscowości Kąsinowo, zjazd w prawo - oznakowana trasa do Pałacu Baborówko - charakterystyczny żółty znak z koniem i pałacem z pewnością ułatwi Państwu dotarcie. Jadąc od strony Poznania prosimy nie skręcać w Pamiątkowie, mimo kierunkowskazu BABORÓWKO - ta droga jest dużo bardziej skomplikowana.

 

Dojazd od strony Piły/Obornik – drogą wojewódzką nr 187 do Szamotuł – na pierwszych światłach należy skręcić w lewo w ul. Lipową i jechać 4 km prosto do Baborówka.

 

Dojazd od strony Pniew – drogą wojewódzką nr 187 do Szamotuł, wyjazd w kierunku na Poznań, 4 km do miejscowości Kąsinowo, zjazd w lewo - oznakowana trasa do Pałacu Baborówko.