Drugi dzień zmagań - próba terenowa

Zakończył się drugi dzień zmagań sportowych Baborówko Horse Sale Show 2016, w którym zawodnicy rywalizowali w próbie terenowej. Podczas zawodów, będących jednocześnie Finałem Pucharu Polski WKKW, zawodnicy rywalizują w dwóch konkursach międzynarodowych na poziomie CIC1* i CIC2* oraz w dwóch konkursach krajowych na poziomie CNC L i CNC P.

 

W najważniejszym konkursie na poziomie CIC2* swoją pozycję potwierdził Mateusz Kiempa (POL, CSJ COVAL Biały Bór), pokonując na koniu Libertina jako jedna z pięciu par trudny cross bez punktów karnych. Na drugie miejsce wysunął się Mariusz Kleniuk (POL, LKJ Hipologia Strzegom) z dwoma udanymi przejazdami, zajmując z Winoną drugą pozycję, a z Lorettą – pozycję ósmą. Trzecie miejsce po próbie terenowej na poziomie CIC2* zajmuje Paweł Spisak (POL, JKS Dako Galant Skibno) z koniem Admiral.

 

 

W konkursie CIC1* wystartowało 41 zawodników. Pierwszą pozycję zajmuje po próbie ujeżdżenia i crossu Jaroslav Hatla (CZE) na Ballymurphy Mark. Z pozycji trzeciej na pozycję drugą po drugim dniu zawodów przesunął się Ksawery Śniegucki (KJS Jaroszówka) na koniu Rarashek. Trzecie miejsce na ten moment zajmuje Paweł Warszawski (SJ Baborówko) na Lucinda Ex Ani 4.

 

W konkursie krajowym CNC P po dwóch dniach zawodów pierwsze i trzecie miejsce w rankingu zajmuje Ksawery Śniegucki (POL, JKS Jaroszówka) odpowiednio na Red Sunrise 2 i Gouverneur. Drugie miejsce wywalczyła Anna Karpińska (POL, JKS Dako Galant Skibno) na koniu Solandria.

 

W konkursie krajowym CNC L pozycję liderki umocniła holenderska amazonka Madeleine Brugman (NED) na koniu Magical Mrs Mistoffelees. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Sobańska (POL, SJ Baborówko) na koniu Florentina. Pierwszą trójkę zamyka po drugim dniu zawodów Paweł Spisak (POL, JKS Dako Galant Skibno) na koniu Hattrick.

 

Atrakcyjny program Baborówko Horse Sale Show 2016 dopełnia aukcja koni sportowych
z przeznaczeniem do startów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Aukcja koni sportowych odbędzie się w sobotni wieczór o godz. 20:00.

 

W ramach zawodów rozgrywany jest Finał Pucharu Polski WKKW, który – będąc dziesiątym etapem zmagań – zamyka rywalizację polskich zawodników podczas dziewięciu eliminacji, rozgrywanych w ciągu całego sezonu. Zawodnicy Pucharu Polski WKKW startują w ramach pięciu kategorii wiekowych (Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików, Amatorów) oraz w klasyfikacji klubowej.

 

W niedzielę zawodnicy podczas Baborówko Horse Sale Show 2016 będą rywalizować w próbie skoków, która zakończy trzy dni zmagań we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Rozpoczęcie pierwszego konkursu zaplanowane jest jutro, w niedzielę, na godz. 10:00.